Resultat 2015 jaktprov Stort GRATTIS till alla |
FIN JCH SEJCH Masterkey's Fix Joel "Reiska" äg Timo Pennanen |
FIN JCH Masterkey's Fix Jezebel "Lemppi" äg Antti o Terhi Honkarinta |
SEJ(J)CH Masterkey's Fix
Jair "Mister"
äg Inger Westlund Godkänt praktiskt prov 2015-09-24 Domare Ingela Funck |
SEJ(J)CH Masterkey's Ice
Cracker "Izze"
äg Gunilla Eriksson Godkänt praktiskt prov 2015-09-24 Domare Ingela Funck |
Masterkey's Fax
Storm "Kalix" äg Mari Andersson 2:a Ökl 150927 Sunne Anita Norrblom |
Masterkey's Fax
Wiska "Gemma"
äg Helena Närling |
|
Masterkey's Wis Bängla
"Tora" äg Kristina Nordenberg 1:a Nkl Kalix 2015-08-01 Domare Berti Furberg |
Masterkey's Wis Bitha
"Caya" äg Inger Westlund 1:a Nkl Piteå 2015-09-06 Domare Lasse Johnsson 2:a Nkl Luleå 2015-08-08 Domare Peter Nordin |
Masterkey's Wis Buza
"Vaalo" äg Sari Sivonen Godkänd anlagsklass Finland Domare |
Masterkey's Wis Bråke
"Bråke" äg Anders Isacsson 3:a Nkl Piteå 2015-09-05 Domare Lasse Johnsson |
|
Masterkey's Fax Sprint
"Sprint"
äg Inger Elden 1:a Ekl 150913 Bodö Domare Asbjörn Cristianssen 2:a Ekl 150812 Bodö Domare Ole J Anderssen 1:a Ekl 150816 Narvik Domare Ole J Anderssen 1:a Ökl 150815 Narvik Domare Ole J Anderssen |
Masterkey's Fax Skoja "Skoja"
äg Uppfödarna 3:a Ökl Piteå 2015-09-05 Domare Lasse Johnsson 2:a Ökl 150822 Kiruna Domare Anita Norrblom |
Masterkey's Fax Surf "Surf"
äg Carina Persson 1:a Ökl 150426 Skåne Domare Anders Carlsson 2:a Ökl 150823 Blekinge Domare |
Masterkey's Fax Stråla "Aava"
äg Maarit Föhr 1:a Ökl 2015-09-19 Domare Pekka Uusimäki 1:a Ökl Rovaniemi 2015-08-09 Domare Risto Heikkinen 1:a Ökl Kalix 2015-08-01 Domare Berti Furberg 1:a Ökl 2015-07-05 Domare Vesa Turunen 1:a Ökl WT vinnare 2015-06-13 Domare Heikki Nevalainen |
Masterkey's Fax Sting
"Celtic"
äg Mia Fredriksson 1:a Nkl 150808 Luleå Domare Peter Nordin |
|
Masterkey's Fax
Wiska "Gemma"
äg Helena Närling |
|
FIN JCH SEJCH Masterkey's Fix Joel "Reiska"
äg Timo Pennanen |
Masterkey's Fix Jezebel
"Lemppi" äg Antti o Terhi Honkarinta 1:a Ekl 2015-09-20 Domare Pekka Uusimäki 1:a Ekl 2015-08-09 Domare Risto Heikkinen 1:a Ekl 2015-07-26 Domare Jyri Tuominen 1:a Ekl 2015-08-01 Kaajani Domare Vesa Turunen 2:a Ekl Kalix 2015-08-02 Domare Berti Furberg 1:a Ekl 2015-06-06 Muhos Domare Eku Haataja |
Masterkey's Fix
Jair "Mister"
äg Inger Westlund 1:a Ekl 150802 Kalix Domare Bertil Furberg |
|
Masterkey's Ice Cube "Rusa" äg uppfödarna 2:a Ekl 150823 Kiruna Domare Anita Norrblom |
Masterkey's Ice
Cracker "Izze"
äg Gunilla Eriksson 1:a Ekl 150823 Lit Domare Isak Träffe 2:a Ekl 150822 Lit Domare Bertil Furberg |
Masterkey's Ice Craft
"Kenzo" äg Maud Rahmqvist 3:a Ökl 2015-09-19 Järvsö Domare Mats Närling 3:a Ökl 2015-09-20 Järvsö Domare Heidi Kvan 3:a Ökl 2015-09-20 Järvsö Domare Mikael Rönnbäck |
|
Masterkey's Fix
Flinta "Flinta"
äg Ann Stenman 2:a Ekl 150823 Kiruna Domare Anita Norrblom |
|
Masterkey's Call
Up Izi "Izi" äg Ulrika Eberhard 1:a Ekl 2015-09-19 Falun Domare Alf Nordlund |
|